Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Původní raně středověký hrad byl několikrát přestavován až do dnešní empírové podoby, o kterou se zasloužili Lichnovští z Voštic. Zámek ještě prošel novogotickými úpravami, které však spíše poznáte v přepychovém interiéru. Neodmyslitelnou součástí je také tzv. Červený zámek ve stylu středověkého hradu, který sloužil jako konírna a hospodářské zázemí, a Bílá věž. Až budete zámkem procházet, můžete si v komnatách představit řadu velikánů, kteří v něm pobývali, například Beethovena, Mozarta, Paganiniho či Mánesa. Na zámek se také můžete vydat na zajímavé kulturní akce, jako třeba hudební festivaly či divadelní představení pod širým nebem.

Dva zámky v jednom

První, co upoutá naši pozornost při vstupu do areálu je zámecká brána. O bráně se říká, že je velmi podobná té, jež se objevuje v úvodních scénách pohádek od Disneyho. Tato brána je součástí první budovy komplexu, konkrétně se jedná o Červený zámek. Tento zámek si svým způsobem zachoval podobu původního středověkého hradu, v němž se nacházela například konírna, kovárna, strážnice či byt podkoního. Červený zámek se postupem let stal společenským centrem města. Do dnešních dní se v něm konají plesy a další různé slavnostní akce města. Nedílnou součástí Červeného zámku je také restaurace a hotel.

Další významnou stavbou tohoto komplexu je Bílý zámek. Ten je zpřístupněn veřejnosti. Bílý zámek sloužil zejména pro reprezentační a společenské účely. V minulosti například hostil návštěvy z řad panovníků, politiků či významných osobností z kulturního světa. Můžeme jmenovat například Ludviga van Beethovena, jehož busta je dnes velmi charakteristickým symbolem zámeckého parku. Na jeho počest je také v zámeckých prostorách každoročně pořádán festival vážné hudby známý jako Beethovenův Hradec.  Nám jako návštěvníkům jsou v Bílém zámku přístupny dva prohlídkové okruhy. Doba prvního okruhu je 70 minut a za tento čas máme možnosti spatřit historické interiéry, zámeckou čítárnu, knihovní sály, zámeckou jídelnu, knížecí byt nebo také hudební sál. Je zde toho spousta k vidění, a tak si každý návštěvník přijde na své.

Dva zámky v jednom

Don't forget about Andere Reisen

Areál československého opevnění Hlučín-Darkovičky

AREáL čESKOSLOVENSKéHO OPEVNěNí HLUčíN-DARKOVIčKY

---

Město Opava

MěSTO OPAVA

Kulturní a společenské centrum Českého Slezska

Hvozdnický expres

HVOZDNICKý EXPRES

---

Raabova štola v Zálužném

RAABOVA šTOLA V ZáLUžNéM

---

Weitere Informationen zur Reise

Contact

Die Anschrift:
Městečko 2
Stadt:
Hradec nad Moravicí
Telefon:
+420 553 783 915

Mehr Informationen

Parken:
Yes
Verfügbarkeit:
Pěšky
Autem
Na kole
Autobusem
Vlakem
Passend für:
Seniory, Rodiny s dětmi, Páry
Einschränkungen:
None
Eintritt:
Yes

Karte