Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Nad soutokem hlavních řek Opavska najdete město plné historických památek, společenských i sportovních atraktivit. Unikátem Opavy, jakožto bývalého hlavního města rakouského Slezska, je novorenesanční budova Slezského zemského muzea, ve které najdete téměř vše o celé oblasti. Ikonou města je rodák Petr Bezruč. Naleznete zde nejen jeho památník, ale můžete navštívit také každoroční zářijový festival Bezručova Opava, který se koná, mimo jiné, také v jedinečné stavbě odsvěceného kostela sv. Václava. Za zmínku rovněž stojí krásná konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie – největší stavba slezské cihlové gotiky v České republice.

Historie na každém kroku

Milovníkům historie při návštěvě Opavy srdce zaplesá radostí. Dolní a horní náměstí, jež jsou již od nepaměti přirozeným centrem města, obklopují památky z různých časových období, od gotiky po brutalismus. Nepřehlédnutelná konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie blízko Horního náměstí je dokonce nejstarší dochovanou památkou slezské cihlové gotiky u nás. Na Horním náměstí najdeme také městskou vež Hláska, symbol Opavy. Vystoupat můžete i do ochozu věže, odkud dohlédnete na Dolní náměstí s dominantou kostela sv. Vojtěcha a zemského archivu.

Historie na každém kroku
Městská věž Hláska

Městská věž Hláska

Chcete vidět Opavu a její okolí z výšky? Pak navštivte městskou věž Hláska, která stojí na Horním náměstí v centru města. Jedná se o 60 metrů vysokou věž, ze které při dobrém počasí dohlédnete až na vrcholky Jeseníků. Městská věž Hláska je veřejnosti přístupná každý rok od začátku dubna do konce září vždy v sobotu, a poté po celou dobu konání vánočních trhů v podvečerních hodinách.

A jaká je náročnost výstupu na věž? V budově Hlásky můžete do 4. patra vyjít schody nebo se svézt výtahem. Pak už však musí všichni pěšky. Ve věži na vás čekají železné a dřevěné příkré schody. Kolik je schodů celkem neprozradíme. Přijďte a nechte se překvapit!

Vstupenky je možné zakoupit přímo na místě v den konání ve vstupu do radnice nebo předem v TIC.

 

Don't forget about Andere Reisen

Národní památník II. světové války

NáRODNí PAMáTNíK II. SVěTOVé VáLKY

---

Opevnění Milostovice

OPEVNěNí MILOSTOVICE

---

Davidův mlýn

DAVIDůV MLýN

---

Křesťanský labyrint

KřESťANSKý LABYRINT

---

Weitere Informationen zur Reise

Contact

Die Anschrift:
Horní náměstí 67
Stadt:
Opava
Telefon:
+420 553 756 143

Mehr Informationen

Parken:
Yes
Verfügbarkeit:
Pěšky
Autem
Na kole
Autobusem
Vlakem
Passend für:
Děti do 3 let, Seniory, Rodiny s dětmi, Páry, Bezbarierový přístup
Einschränkungen:
None
Eintritt:
---

Karte