Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Begeben Sie sich auf die Erkundung des Renaissance-Schlosses und seines schönen Geländes. Sie werden dabei erfahren, wie das Leben der letzten Besitzer, der Blüchers, der Nachkommen des berühmten Marschalls, der gegen Napoleon gekämpft hat, aussah. Ob Sie sich dazu entschließen den nördlichen oder den südlichen Bereich des Schlosses zu besichtigen, es werden sich Ihnen in jedem Fall einzigartige repräsentative Räumlichkeiten, sanitäre Einrichtungen und Zimmer der Dienerschaft öffnen. Wer nicht viel Zeit hat, kann sich zumindest über einen kurzen Blick in die privaten Zimmer erfreuen. Falls Sie eine Vorstellung davon haben möchten, wie das alltägliche Leben auf dem Schloss Raduň aussah, entscheiden Sie sich für den Rundgang, der Sie durch den Modernisierungsprozess zu Beginn des 20. Jahrhunderts führen wird. Zögern Sie nicht und besuchen Sie mit Ihren Kindern das Unterhaltungsprogramm des Schlossgeländes „Die Freuden von Raduň“ oder aber „Ein Stück England“.

Zámecké okruhy, oranžerie a sýpka

Pro milovníky vnitřních prostor zámků je otevřen okruh, v němž se můžete kochat jak honosnými reprezentativními prostory, jež byly obývány aristokratickými rodinami, tak soukromými pokoji personálu. Spatříte například jídelnu, salóny, knihovnu, která disponuje více než 16 000 svazky, dále také pokoje komorníka, komorné či guvernantky, jež pečovala o zámecké děti. Prohlídka vám také umožňuje nahlédnout do hygienického zázemí sídla. V případě vlídného počasí zavítáte také do zimní zahrady, kde byla v letních dnech podávána snídaně. 

Pro ty, kteří více tíhnou k přírodě, je zde možnost navštívit oranžerii z 19. století. Jedná se o vsup bez průvodce a tak si atmosféru oranžerie a přilehlé okrasné zahrady můžete vychutnat zcela nerušeně. Místo se pyšní sbírkou téměř sedmi set cizokrajných rostlin a citrusových dřevin. A aby toho nebylo málo, tak od června 2020 budete mít také nově možnost si prohlédnout okrasnou a bylinkovou zahradu se sadem.

Zámecké okruhy, oranžerie a sýpka
Zámecky park láká k procházkám

Zámecky park láká k procházkám

Zámecký park se pyšní rozlohou téměř 20 ha. V parku převažují bukové porosty, konec konců červenolistý buk lesní je pro park charakteristický. Velký význam pro kompozici parku měl potok Raduňka a soustava chovných rybníků. Vrchní rybník, který je nejblíže zámku, podtrhuje celou atmosféru zámku tím, že se v něm zámek odráží jako v zrcadle. Na atmosféře parku rovněž přispívají uměle vybudované ostrůvky. V jarním období se zde potom hojně rozrůstá medvědí česnek. Ne nadarmo patří tento zámecký park k těm nejvýznamnějším přírodně-krajinářských areálů Moravskoslezského kraje.

Selfiepoint u zámeckých rybníků

Málo které místo nabízí tak úchvatný pohled na zámek. Fotku, kterou si zde pořídíte vám bude závidět na sociálních sítích kde kdo. 

Selfiepoint u zámeckých rybníků

Don't forget about Andere Reisen

Zámek Hradec nad Moravicí

ZáMEK HRADEC NAD MORAVICí

Kde se pohádka stává skutečností

Historická výstavní budova Slezského zemského muzea – Müllerův dům

HISTORICKá VýSTAVNí BUDOVA SLEZSKéHO ZEMSKéHO MUZEA – MüLLERůV DůM

Nejstarší muzeum v České republice

Muzeum břidlice

MUZEUM BřIDLICE

Objevte tajemství Krajiny břidlice

Muzeum Hlučínska

MUZEUM HLUčíNSKA

---

Weitere Informationen zur Reise

Contact

Die Anschrift:
Zámecká 67
Stadt:
Raduň
Telefon:
+420 553 796 203

Mehr Informationen

Parken:
Yes
Verfügbarkeit:
Pěšky
Autem
Na kole
Autobusem
Passend für:
Seniory, Rodiny s dětmi, Páry
Einschränkungen:
None
Eintritt:
Yes

Karte