Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Die ursprünglich frühmittelalterliche Burg wurde mehrmals umgebaut, bis sie die heutige Empire-Gestaltung dank des Geschlechts Lichnowsky bekam. Das Schloss erfuhr neugotische Anpassungen, die Sie jedoch vielmehr in dem prunkvollen Interieur erkennen werden. Der nicht wegzudenkende Teil ist auch das sog. Rote Schloss im Baustil einer mittelalterlichen Burg, die als Pferdestall und wirtschaftliches Hinterland diente, sowie der Weiße Turm. Bei der Besichtigung des Schlosses können Sie sich viele Persönlichkeiten in den Gemächern vorstellen, die sich darin aufgehalten haben, wie z. B. Beethoven, Mozart, Paganini bzw. Mánes. Das Schloss können Sie auch im Rahmen verschiedener Kulturveranstaltungen besuchen, wie z. B. Musikfestivals oder Theatervorstellungen unter freiem Himmel.

Dva zámky v jednom

První, co upoutá naši pozornost při vstupu do areálu je zámecká brána. O bráně se říká, že je velmi podobná té, jež se objevuje v úvodních scénách pohádek od Disneyho. Tato brána je součástí první budovy komplexu, konkrétně se jedná o Červený zámek. Tento zámek si svým způsobem zachoval podobu původního středověkého hradu, v němž se nacházela například konírna, kovárna, strážnice či byt podkoního. Červený zámek se postupem let stal společenským centrem města. Do dnešních dní se v něm konají plesy a další různé slavnostní akce města. Nedílnou součástí Červeného zámku je také restaurace a hotel.

Další významnou stavbou tohoto komplexu je Bílý zámek. Ten je zpřístupněn veřejnosti. Bílý zámek sloužil zejména pro reprezentační a společenské účely. V minulosti například hostil návštěvy z řad panovníků, politiků či významných osobností z kulturního světa. Můžeme jmenovat například Ludviga van Beethovena, jehož busta je dnes velmi charakteristickým symbolem zámeckého parku. Na jeho počest je také v zámeckých prostorách každoročně pořádán festival vážné hudby známý jako Beethovenův Hradec.  Nám jako návštěvníkům jsou v Bílém zámku přístupny dva prohlídkové okruhy. Doba prvního okruhu je 70 minut a za tento čas máme možnosti spatřit historické interiéry, zámeckou čítárnu, knihovní sály, zámeckou jídelnu, knížecí byt nebo také hudební sál. Je zde toho spousta k vidění, a tak si každý návštěvník přijde na své.

Dva zámky v jednom

Don't forget about Andere Reisen

Areál československého opevnění Hlučín-Darkovičky

AREáL čESKOSLOVENSKéHO OPEVNěNí HLUčíN-DARKOVIčKY

---

Město Opava

MěSTO OPAVA

Kulturní a společenské centrum Českého Slezska

Hvozdnický expres

HVOZDNICKý EXPRES

---

Raabova štola v Zálužném

RAABOVA šTOLA V ZáLUžNéM

---

Weitere Informationen zur Reise

Contact

Die Anschrift:
Městečko 2
Stadt:
Hradec nad Moravicí
Telefon:
+420 553 783 915

Mehr Informationen

Parken:
Yes
Verfügbarkeit:
Pěšky
Autem
Na kole
Autobusem
Vlakem
Passend für:
Seniory, Rodiny s dětmi, Páry
Einschränkungen:
None
Eintritt:
Yes

Karte