Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Zámek ve Štáblovicích je usazen v mírném svahu naproti kostelu sv. Vavřince a shlíží na dění v obci již po dobu více než 500 let. V historii byl sídlem mnoha šlechtických rodů, přestál doby úpadku a ohrožení a zažil období rozkvětu a zvelebování. Od roku 2021 je otevřen veřejnosti, která může v rámci prohlídkového okruhu navštívit nejreprezentativnější prostory zámku. Průvodci a průvodkyně v dobových kostýmech provedou návštěvníky erbovním sálem nebo také renesanční síní zbudovanou v 16. století. Barokní schodiště je zavede do piana nobile zámku, kde si budou moci prohlédnout reprezentativní salóny, jídelnu, ale také prostory, v nichž měl poslední štáblovický baron svoji ložnici a pracovnu.

 

 

Prohlídka zámku Štáblovice

Prohlídkový okruh „Příběh zámku a jeho majitelů“ seznamuje návštěvníky s historií samotného zámku, ale také odkrývá osudy příslušníků šlechtických rodů, které zde sídlily. V letošní sezóně budou poprvé k vidění některé kusy z původního mobiliáře, jež se na zámek po mnoha desetiletích vrátily.

Hlavní sezóna je uzavírána vždy v polovině listopadu speciálními svatomartinskými prohlídkami s názvem „Zámkem s číší vína“. Adventní a vánoční doba bývá na zámku ve znamení nejen slavnostního rozsvícení vánočního stromu, ale také vánočních prohlídek vyzdobených zámeckých interiérů. Na zámku se slaví také Velikonoční svátky, během nichž je možné navštívit speciální velikonoční prohlídky. Zámek je otevřen pro návštěvníky vždy v sobotu a neděli, v červenci a srpnu také v pátek. Aktuální informace pro návštěvníky lze najít na webové stránce www.stablovice.cz

Prohlídka zámku Štáblovice
Zámecká restaurace

Zámecká restaurace

V naší stylové Zámecké restauraci nabízíme našim hostům kompletní servis. Naši kuchaři Vám naservírují především domácí pokrmy s prvky moderní gastronomie. Při vaření využíváme čerstvé a lokální suroviny a na naší zahradě vypěstované bylinky. Snažíme se vařit především sezónně, a proto je náš jídelní lístek často obměňován. Dobově řešený interiér, který Vás při vstupu ihned zaujme, nabízí pohodlné zázemí pro rodinné oslavy, večírky a jiné společenské akce. Restauraci dominuje velkorysá zahrada s posezením, která Vás nadchne svou atmosférou a spolu s výhledem na přilehlý zámek ve Vás umocní pocit klidu a doslova Vás pohladí na duši. Do malebné vesničky Štáblovice, kde se náš resort nachází, vede mnoho cyklostezek, které jsou ideální pro rodinný výlet na kolech, který můžete zakončit v naší restauraci, dát si něco dobrého k snědku, odpočinout si a nabrat síly na další cestu. Jsme si jisti, že u nás strávíte krásné a pohodlné chvíle u dobrého jídla a pití. Pro děti máme k dispozici rozsáhlé venkovní hřiště.

Zámecká kavárna

Caffé Lescourant je umístěno v přízemí severního křídla zámecké budovy v prostoru, který vzniknul přístavbou v polovině 18. století. Od té doby až do 20. století sloužil jako zámecká kuchyně.

Stavebníky, mimo jiné zmíněné barokní kuchyně, byli příslušnici rodu Lescourant de la Rochelle, tehdejší držitelé Štáblovic. Na jejich počest dnes nese kavárna jméno Caffé Lescourant.


Rádi bychom Vás pozvali k posezení buď přímo v kavárně nebo na přilehlém nádvoří zámku. Vychutnat si můžete výběrovou kávu, domácí zákusky a v neposlední řadě genia loci tohoto jedinečného místa.

Zámecká kavárna

Nezapomeňte také na Další skvělé výlety

Hvozdnický expres

HVOZDNICKý EXPRES

---

Davidův mlýn

DAVIDůV MLýN

---

Obecní dům Opava

OBECNí DůM OPAVA

---

Větrný mlýn v Cholticích

VěTRNý MLýN V CHOLTICíCH

---

Bližší informace k výletu

Kontakt

Adresa:
Štáblovice 1
Město:
Štáblovice
Telefon:
724 233 001

Více informací

Parkování:
Ano
Dostupnost:
Pěšky
Autem
Na kole
Autobusem
Vhodné pro:
Děti do 3 let, Seniory, Rodiny s dětmi, Páry, Širokou veřejnost
Omezení:
Žádné
Vstupné:
---

Destinace na mapě