Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt® - Opavské Slezsko je vepsáno do mozaiky úrodných polí v nížinách řek, do divokých hvozdů a bohatství nerostů, do panských sídel, sakrálních staveb i technických památek. Je domovem pracovitých lidí inspirovaných historií a řemeslnými tradicemi.

Poznejte Opavské Slezsko všemi smysly

Opavské Slezsko je pestrý region. Malebný pro milovníky romantiky, drsný pro milovníky dobrodružství. Každý si najde to své. Na kopcích i v údolích řek, u jezer a rybníků či na cvičné lezecké skále. V průběhu celého roku zažijete nespočet tradičních akcí a potkáte velké množství šikovných lidí, kteří vědí, co dělají. To vše dohromady utváří region, ve kterém můžete smysluplně strávit čas, dobře a chutně se najíst a vyspat, něco se dozvědět, objevovat tradice a řadu historických, kulturních i přírodních zajímavostí. A nádavkem si můžete koupit krásný regionální suvenýr.

Co je to ta značka OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt?

Jde o označení výrobků, zážitků a služeb, které prošly náročným certifikačním řízením a získaly možnost používat známku OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt. Nejdůležitějšími kritérii jsou  tradice, kvalita, původ v regionu a řemeslo. Značka tak pomáhá s propagací místních produktů a služeb, řemeslníkům, umělcům, farmářům, potravinářům. A zákazníkovi dává jasně najevo, že jde o výrobek zdejší, tradiční a kvalitní. 

Kde takové produkty seženete?

Kde jinde než na trzích a jarmarcích. To je vždy malý festival šikovných lidí, kteří vyrábějí báječné dobroty nebo precizně vyvedené řemeslné výrobky. Jsou to trhy vánoční a velikonoční, v Opavě, v Kravařích, na Hradci nebo na mnoha jiných místech, také oblíbené a stále oblíbenější farmářské trhy v Opavě a mnoho menších akcí v celém regionu. 

 

Řemeslné výrobky můžete zakoupit v turistických a informačních centrech v Opavě, Hlučíně, Vítkově a v Hradci nad Moravicí. Řada výrobců provozuje také své vlastní prodejny, případně prodává ze dvora nebo na e-shopu. A nakonec, mnoho lokálních potravin je k dostání také ve farmářských prodejnách.