Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Turistická oblast Opavské Slezsko si letos pro návštěvníky připravila novinku v podobě turistické karty


Cestovní ruch se postupně probouzí po pandemické stopce a přichází s mnoha novinkami. Tuzemské destinace předpokládají, že i letos budou Češi hojně objevovat kouty České republiky. Oblast Opavského Slezska si tak pro návštěvníky připravila užitečnou novinku. Všichni turisté, kteří se v oblasti ubytují, získají turistickou kartu zcela zdarma a díky ní samozřejmě ušetří.

Turistická karta Opavské Slezsko nabízí celou řadu skvělých aktivit a atraktivit za zvýhodněnou cenu nebo s nějakým benefitem. Byla založena s cílem pobyt návštěvníkům výrazně zjednodušit. „Nabídka je velmi pestrá a zahrnuje především oblast kultury a volnočasových aktivit. Turistická karta nabízí spoustu zábavy jak pro jednotlivce, tak rodiny s dětmi. Výhodně tak můžete navštívit zámky, muzea, sportoviště, aquapark a mnoho dalších atraktivit,“ uvedl Jan Černý, ředitel destinačního managementu Opavské Slezsko.

Kde kartu získat?

Každý návštěvník, který se v oblasti ubytuje v partnerském ubytovacím zařízení alespoň na 2 noci, dostane kartu zdarma. Tu může následně používat i v elektronické podobě. Díky ní získá nejen přehlednou nabídku dostupných služeb a aktivit v destinaci s určitým bonusem, ale také možnost rovnou si tyto služby rezervovat a koupit. Výrazně se tak například zjednoduší celý proces hledání, vybírání a rezervování vhodných aktivit na rodinném výletě. Karta pojme až 8 osob a může ji využít kdokoli ze skupiny cestovatelů nebo členů rodiny.


Autoři mysleli i na návštěvníky, kteří by výhody karty rádi využili, ale zároveň se nepotřebují v oblasti ubytovat. Ti si budou moct kartu zakoupit v turistických informačních centrech. Stačí si vybrat délku její platnosti a začít využívat všech výhod. Prodej v informačních centrech bude spuštěn individuálně v průběhu léta.

Jak to funguje?

Fyzickou, nebo elektronickou kartou v mobilu se návštěvník jednoduše prokáže u poskytovatele aktivit či služeb, kde dostane slevu na vstup či jiný benefit. Pokud si službu rovnou rezervoval a zaplatil online v rezervačním systému, vstupenka přišla obratem jako QR kód, který stačí na místě už jen ukázat.

Turistická karta bude dostupná již od 1. července a turisté ji mohou získat u partnerských ubytovacích zařízení. Návštěvníci mohou vybírat z několika desítek aktivit napříč oblastí a další budou rychle přibývat. 

Opavské Slezsko bude první turistickou oblastí v České republice, která bude v rámci turistických karet podobný systém využívat. Pomůže tak lokálním podnikatelům, kteří v oblasti nabízí své služby a produkty. Smysluplně je mezi sebou propojí, zlepší a sjednotí jejich propagaci a zvýší návštěvnost. Návštěvníci budou díky tomu šetřit čas a peníze. 

Více informací na www.opavskocard.cz

Informace o Opavském Slezsku: www.opavske-slezsko.cz

Projekt Turistická karta Opavské Slezsko získal záštitu primátora Statutárního města Opavy Tomáše Navrátila.

Projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.