Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Przy zbiegu dwóch głównych rzek ziemi opawskiej znajdziecie wiele zabytków historii, ciekawych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Perełką Opawy, jako byłej stolicy Śląska Austriackiego, jest neorenesansowa budowla Muzeum Ziemi Śląskiej, w której znajdują się eksponaty niemalże z całego regionu. Ikoną miasta jest Petr Bezruč. Znajduje się tutaj nie tylko jego pomnik, ale można również wziąć udział w organizowanym co roku festiwalu Bezručova Opava, który odbywa się także w jedynym w swoim rodzaju miejscu – w budowie ekssekrowanego kościoła św. Wacława. Wspomnienia jest warta również kontrkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – największa budowla śląskiej zabudowy ceglanej w Republice Czeskiej.

Historie na každém kroku

Milovníkům historie při návštěvě Opavy srdce zaplesá radostí. Dolní a horní náměstí, jež jsou již od nepaměti přirozeným centrem města, obklopují památky z různých časových období, od gotiky po brutalismus. Nepřehlédnutelná konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie blízko Horního náměstí je dokonce nejstarší dochovanou památkou slezské cihlové gotiky u nás. Na Horním náměstí najdeme také městskou vež Hláska, symbol Opavy. Vystoupat můžete i do ochozu věže, odkud dohlédnete na Dolní náměstí s dominantou kostela sv. Vojtěcha a zemského archivu.

Historie na každém kroku
Městská věž Hláska

Městská věž Hláska

Chcete vidět Opavu a její okolí z výšky? Pak navštivte městskou věž Hláska, která stojí na Horním náměstí v centru města. Jedná se o 60 metrů vysokou věž, ze které při dobrém počasí dohlédnete až na vrcholky Jeseníků. Městská věž Hláska je veřejnosti přístupná každý rok od začátku dubna do konce září vždy v sobotu, a poté po celou dobu konání vánočních trhů v podvečerních hodinách.

A jaká je náročnost výstupu na věž? V budově Hlásky můžete do 4. patra vyjít schody nebo se svézt výtahem. Pak už však musí všichni pěšky. Ve věži na vás čekají železné a dřevěné příkré schody. Kolik je schodů celkem neprozradíme. Přijďte a nechte se překvapit!

Vstupenky je možné zakoupit přímo na místě v den konání ve vstupu do radnice nebo předem v TIC.

 

Don't forget about Inne wycieczki

Národní památník II. světové války

NáRODNí PAMáTNíK II. SVěTOVé VáLKY

---

Opevnění Milostovice

OPEVNěNí MILOSTOVICE

---

Davidův mlýn

DAVIDůV MLýN

---

Křesťanský labyrint

KřESťANSKý LABYRINT

---

więcej informacji o wycieczce

Contact

Adres:
Horní náměstí 67
Miasto:
Opava
Telefon:
+420 553 756 143

Więcej informacji

Parking:
Yes
Dostępność:
Pěšky
Autem
Na kole
Autobusem
Vlakem
nadaje się do:
Děti do 3 let, Seniory, Rodiny s dětmi, Páry, Bezbarierový přístup
Ograniczenia:
None
Wstęp:
---

Mapa