Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Minifestival Ovínění letos nabídne pestrost chutí lahodného vína, prosecca či sektů. Nejen moravská, ale také světová vína, prosecca a sekty představí zejména opavské vinotéky a prodejci v příjemném prostředí střešní terasy Společenského a obchodního centra Breda & Weinstein v Opavě. Přiťuknout si sklenkami bílého nebo červeného budete letos moci už v pátek 16. června od 16:00 hodin na střešní terase.

„První příchozí rozhodně neprohloupí. Pro 10 nejrychlejších je připraven nabitý čip v hodnotě 500 Kč k uplatnění v rámci vybraných atrakcí areálu Skalka Family Park, dalších 20 obdrží možnost bezplatného výstupu na opavskou Hlásku,“ zmiňuje Jan Černý, ředitel Turistické oblasti Opavské Slezsko, z.s.

Stejně jako předchozí ročníky je vstupenkou na akci degustační sklenice, do které jsou návštěvníkům rozlévány degustační vzorky. Sklenici zakoupíte u vstupu na akci za 80 Kč.

Neméně zajímavý bude také program akce. Návštěvníci se hned v několika živých vstupech dozví z úst odborníků pár zajímavých tipů k párování pokrmů s vínem. No a co by to bylo za teorii bez praxe? Po povídání návštěvníci vyhodnotí ochutnávkami, jak perfektní bylo napárování vína s pokrmem.

„Za zmínku rozhodně stojí skutečnost, že akce je charitativní a část výtěžku podpoří dvojčata Šimona a Matěje Riemelovy z Bohuslavic, kteří trpí dětskou mozkovou obrnou, epilepsií a mentální retardací. Věřím, že můžu prohlásit, za všechny zúčastněné, že jsme velmi rádi, že můžeme tímto způsobem přispět dobré věci,“ dodává Kateřina Drábová, Marketingová Coordinatorka OC Breda & Weinstein.

Pořadateli Ovínění jsou Opavské Slezsko a Breda & Weinstein.

Další aktuální informace k akci a programu naleznete v události na Facebooku.