Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Ve středu 06.12.2023 se v prostorách odletové haly Letiště Leoše Janáčka v Ostravě uskuteční talk show s názvem: Martin Šonka letí do Ostravy !!!

Start letu je naplánován na 18:00 hodin, přistání je plánováno o tři hodiny později.

Návštěvníci se budou moci seznámit s knihou: Můj let do nebesJenž je autobiografií Martina Šonky. Dozví se informace o závodech série Red Bull Air Race, ale budou moci rovněž exkluzivně nahlédnout do zákulisí nově vzniklých závodů v letecké akrobacii s názvem: X Race

Účastníky talk show budou akrobatický pilot Martin Šonka a novinář Robert Sára. V neposlední řadě se budou moci položit obou zúčastněným jakýkoliv dotaz. Večerem provede moderátor Jakub Štefek.

Martin Šonka

Už po maturitě na Střední průmyslové škole strojní v Táboře se rozhodl, že se bude naplno věnovat létání. Proto nastoupil v roce 1997 na Univerzitu obrany v Brně obor: pilot bojového letounu, po jejím vystudování pokračoval ve studiu na Univerzitě v Pardubicích oborem Management, marketing a logistika v dopravě.
V té době přišlo také první závodění. A to v roce 2001 akrobacie na kluzácích v roce 2003 začal s akrobacií na motorových letounech. O rok později se stal členem českého reprezentačního týmu v letecké akrobacii.
V roce 2010 se stal prvním českým pilotem v prestižní sérii Red Bull, a následně se stal v roce 2018 jejím celkovým vítězem. Je držitelem třech titulů mistra Evropy. Je držitelem dvou titulů vicemistra Evropy a třech titulů vicemistra světa ve free stylu. A rovněž titulu vicemistra Evropy v klasické akrobacii.

Robert Sára

Od roku 1999 pracuje jako sportovní novinář. Začínal v rodné Jihlavě v regionální redakci deníku MF Dnes.
Během studií žurnalistiky na Masarykově univerzitě v Brně působil v tamní redakci a v roce 2005 přesídlil do Prahy.
Od roku 2021 působí na webu Sport.cz a v deníku Právo. Píše především o ledním hokeji, zúčastnil se již čtrnácti mistroství světa a několika olympijských her. Jeho knižním debutem byl rozhovor s motocyklovým závodníkem Rally Dakar Lukášem Kvapilem s názvem: Slzy rytíře z Dakaru. Biografie o Martinovi Šonkovi vznikala dva roky

Jakub Štefek

Svá ústa nezavřel od útlého dětství, vždy byl rád ve společnosti lidí a miloval jsem sociální překážky, které bylo třeba překonat. Od roku 2009 je členem charitativního týmu osobností Real Top Praha. Ve svém životě spoustu úspěšných a zajímavých osobností. Zahrál si roli kapitána týmu Kakuny v seriálu a Fylmu kamaráda Jakuba Štáfka Vyšehrad.
V roce 2017 se stál díky národnímu týmu v malém fotbale Mistrem světa a Sportovcem roku v kategorii: tým.


Akce se koná pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje pana Jana Krkošky, MBA a primátora statutárního města Ostrava pana Mgr. Jana Dohnala.

Partnery akce jsou mj. společnosti : Letiště Ostrava, CBS Nakladatelství, Jagello 2000, Manufacture Prim 1949, Solid Legal, Mattoni 1873, Red Bull Česká republika, Obec Mošnov a Obec Skotnice, město Příbor, Univerzita Pardubice aj.

Součástí akce bude i foto soutěž, vítězné snímky budou k vidění v prostorách mezi odletovou a příletovou halou na letiště Leoše Janáčka v Ostravě. A jejíž výherci obdrží v rámci tohoto večera ocenění, v podobě dárků od partnerů této akce.

Vstupenky lze zakoupit online prostřednictvím internetového portálu SMS ticket: MÁM ZÁJEM O VSTUPENKU