Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Turistická oblast Opavské Slezsko, z.s. připravuje projekt k zavedení Turistické karty v této oblasti. V současné době jsou připraveny online prezentace, na kterých budou s projektem seznámeni aktéři činní v cestovním ruchu, poskytovatelé služeb, provozovatelé atraktivit, obce, zástupci ubytovacích kapacit apod. 

Všichni tito se mohou do systému turistických karet zapojit. Nabídka nebude omezena pouze na hlavní turistické cíle, zapojit se tak mohou např. provozovatelé squash centra, půjčovna lodiček nebo tenisový klub. 

Součástí systému je sofistikovaný rezervační systém, který mohou zapojení partneři využít zcela zdarma. Jedná se tak o jedinečné řešení, které nemá v souvislosti turistických karet v České republice obdoby a Turistická oblast Opavské Slezsko může být první, která daný segment takto komplexně vyřeší. 

Systém turistických karet nabídne turistům širokou škálu benefitů ve spojení s rezervačním systémem. Karta bude sloužit primárně pro turisty mířící do oblasti Opavské Slezsko, kteří tak získají přehlednou nabídku aktivit a služeb s možností okamžité koupi. 

“Cílem projektu je smysluplné propojení aktérů cestovního ruchu a prohloubení jejich spolupráce. Naší snahou je nejen zatraktivnit naši destinaci a motivovat turisty k návštěvě, ale i propagace jednotlivých provozovatelů a zvýšení počtu jejich návštěvníků. Především v dnešní době, kdy je vše dlouhodobě uzavřeno, bude důležité umět turisty po rozvolnění zaujmout,“ sdělil Jan Černý, ředitel turistické oblasti. 

Zájemci se mohou přihlásit se na online prezentaci prostřednictvím formuláře na této adrese: ODKAZ: https://bit.ly/Registrace-Opavske_Slezsko_Card


Nad projektem „Zavedení systému turistických karet v Opavském Slezsku“ převzal záštitu primátor statutárního města Opavy Tomáš Navrátil.