Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Vydejte se na průzkum renesančního zámku a jeho krásného areálu, při němž zjistíte, jak vypadal život posledních majitelů Blücherů, potomků slavného maršála bojujícího proti Napoleonovi. Ať už se rozhodnete navštívit jižní či severní část zámku, otevřou se před vámi jedinečné reprezentační prostory, hygienické zázemí a místnosti služebnictva. Kdo nemá příliš mnoho času, ocení alespoň krátké nahlédnutí do privátních pokojů. Pokud si chcete představit každodenní život na raduňském zámku, zvolte okruh, který vás provede modernizačním procesem z počátku 20. století. S dětmi neváhejte také navštívit zábavný program zámeckého areálu Raduňské radovánky aneb Kousek Anglie.

Zámecké okruhy, oranžerie a sýpka

Pro milovníky vnitřních prostor zámků je otevřen okruh, v němž se můžete kochat jak honosnými reprezentativními prostory, jež byly obývány aristokratickými rodinami, tak soukromými pokoji personálu. Spatříte například jídelnu, salóny, knihovnu, která disponuje více než 16 000 svazky, dále také pokoje komorníka, komorné či guvernantky, jež pečovala o zámecké děti. Prohlídka vám také umožňuje nahlédnout do hygienického zázemí sídla. V případě vlídného počasí zavítáte také do zimní zahrady, kde byla v letních dnech podávána snídaně. 

Pro ty, kteří více tíhnou k přírodě, je zde možnost navštívit oranžerii z 19. století. Jedná se o vsup bez průvodce a tak si atmosféru oranžerie a přilehlé okrasné zahrady můžete vychutnat zcela nerušeně. Místo se pyšní sbírkou téměř sedmi set cizokrajných rostlin a citrusových dřevin. A aby toho nebylo málo, tak od června 2020 budete mít také nově možnost si prohlédnout okrasnou a bylinkovou zahradu se sadem.

Zámecké okruhy, oranžerie a sýpka
Zámecky park láká k procházkám

Zámecky park láká k procházkám

Zámecký park se pyšní rozlohou téměř 20 ha. V parku převažují bukové porosty, konec konců červenolistý buk lesní je pro park charakteristický. Velký význam pro kompozici parku měl potok Raduňka a soustava chovných rybníků. Vrchní rybník, který je nejblíže zámku, podtrhuje celou atmosféru zámku tím, že se v něm zámek odráží jako v zrcadle. Na atmosféře parku rovněž přispívají uměle vybudované ostrůvky. V jarním období se zde potom hojně rozrůstá medvědí česnek. Ne nadarmo patří tento zámecký park k těm nejvýznamnějším přírodně-krajinářských areálů Moravskoslezského kraje.

Selfiepoint u zámeckých rybníků

Málo které místo nabízí tak úchvatný pohled na zámek. Fotku, kterou si zde pořídíte vám bude závidět na sociálních sítích kde kdo. 

Selfiepoint u zámeckých rybníků

Don't forget about Other trips

Zámek Hradec nad Moravicí

ZáMEK HRADEC NAD MORAVICí

Kde se pohádka stává skutečností

Historická výstavní budova Slezského zemského muzea – Müllerův dům

HISTORICKá VýSTAVNí BUDOVA SLEZSKéHO ZEMSKéHO MUZEA – MüLLERůV DůM

Nejstarší muzeum v České republice

Muzeum břidlice

MUZEUM BřIDLICE

Objevte tajemství Krajiny břidlice

Muzeum Hlučínska

MUZEUM HLUčíNSKA

---

More information about the trip

Contact

Address:
Zámecká 67
City:
Raduň
Phone:
+420 553 796 203

More information

Parking:
Yes
Availability:
Pěšky
Autem
Na kole
Autobusem
Suitable for:
Seniory, Rodiny s dětmi, Páry
Limitations:
None
Admission:
Yes

Map