Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Originally an Early Medieval castle, it was rebuilt several times until the house of Lichnovský of Voštice remodelled it into today\'s Empire style. The chateau further underwent Neo-Gothic modifications which can be noticed more in its luxurious interior. An inseparable part of the Chateau is the White Tower and also the so-called Red Castle in the style of a medieval castle which served as a stables and farm facilities. As you walk through the chateau you can imagine a number of great people staying here such as Beethoven, Mozart, Paganini or Mánes. The castle also hosts a variety of interesting cultural events such as music festivals or open-air theatre performances.

Dva zámky v jednom

První, co upoutá naši pozornost při vstupu do areálu je zámecká brána. O bráně se říká, že je velmi podobná té, jež se objevuje v úvodních scénách pohádek od Disneyho. Tato brána je součástí první budovy komplexu, konkrétně se jedná o Červený zámek. Tento zámek si svým způsobem zachoval podobu původního středověkého hradu, v němž se nacházela například konírna, kovárna, strážnice či byt podkoního. Červený zámek se postupem let stal společenským centrem města. Do dnešních dní se v něm konají plesy a další různé slavnostní akce města. Nedílnou součástí Červeného zámku je také restaurace a hotel.

Další významnou stavbou tohoto komplexu je Bílý zámek. Ten je zpřístupněn veřejnosti. Bílý zámek sloužil zejména pro reprezentační a společenské účely. V minulosti například hostil návštěvy z řad panovníků, politiků či významných osobností z kulturního světa. Můžeme jmenovat například Ludviga van Beethovena, jehož busta je dnes velmi charakteristickým symbolem zámeckého parku. Na jeho počest je také v zámeckých prostorách každoročně pořádán festival vážné hudby známý jako Beethovenův Hradec.  Nám jako návštěvníkům jsou v Bílém zámku přístupny dva prohlídkové okruhy. Doba prvního okruhu je 70 minut a za tento čas máme možnosti spatřit historické interiéry, zámeckou čítárnu, knihovní sály, zámeckou jídelnu, knížecí byt nebo také hudební sál. Je zde toho spousta k vidění, a tak si každý návštěvník přijde na své.

Dva zámky v jednom

Don't forget about Other trips

Areál československého opevnění Hlučín-Darkovičky

AREáL čESKOSLOVENSKéHO OPEVNěNí HLUčíN-DARKOVIčKY

---

Město Opava

MěSTO OPAVA

Kulturní a společenské centrum Českého Slezska

Hvozdnický expres

HVOZDNICKý EXPRES

---

Raabova štola v Zálužném

RAABOVA šTOLA V ZáLUžNéM

---

More information about the trip

Contact

Address:
Městečko 2
City:
Hradec nad Moravicí
Phone:
+420 553 783 915

More information

Parking:
Yes
Availability:
Pěšky
Autem
Na kole
Autobusem
Vlakem
Suitable for:
Seniory, Rodiny s dětmi, Páry
Limitations:
None
Admission:
Yes

Map