Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více

Milovníci burčáku si přijdou na své v pátek 23. září v Opavě. Od 16 do 21 hodin mohou spojit příjemnou procházku městem s ochutnáváním zmíněné moravské speciality.


“Burčáková stezka je velmi oblíbená a letos proběhne již sedmý ročník. Jako jedna z mála akcí se konala i přes covidovou dobu a získala si pevné místo v kalendáři všech návštěvníků, konstatuje Jan Černý, organizátor akce za Opavské Slezsko.


Návštěvníci mohou pomocí mapky putovat Opavou, ochutnávat a srovnávat burčák té nejvyšší kvality a především se u toho setkat a pobavit s přáteli a známými. Cílem organizátorů je touto formou upozornit Opavany na kvalitu. Ne každý ví, že burčák smí být vyroben výhradně z hroznů tuzemské produkce. Často se setkáváme s částečně zkvašeným hroznovým moštem z dovozu, mnohdy i horší kvality, avšak za lákavější cenu.

Letošní Burčáková stezka bude pomáhat, stejně jako např. akce Opavský vinný trh nebo Svatomartinská vinná stezka. Zapojené provozovny věnují na transparentní účet nemocného Matyáška Tazbirka 500 Kč za každou provozovnu. Matyášek se narodil 16.06.2011 v 32. týdnu těhotenství. Teprve po šesti měsících odcházel z nemocnice domů s diagnózou zvanou dětská mozková obrna. Ke svému životu potřebuje mnoho speciálních pomůcek a jen pomoc druhých pomáhá Matyáškovi život trošku usnadnit. O životním příběhu Matyáška se více dozvíte na stránkách www.matytodokaze.cz a případně se můžete sami zapojit do sbírky.

ZAPOJENÉ PROVOZOVNY:

 1. Kavárna Obecního domu, Ostrožná 46
 2. U Tří kohoutů, Hradecká 1
 3. Bar Myslivna, Masarykova 34
 4. Vinotéka U SUDU, Hrnčířská 13
 5. Květ lotosu, Hrnčířská 9
 6. U Labužníka, Hrnčířská 14
 7. Gustissimo, Rybí trh 16
 8. Vinotéka Anděl, stánek Dolní nám.
 9. Restaurace U Bílého koníčka, Dolní nám. 4
 10. Vinotéka U SUDU, Ratibořská 36
 11. Podniková prodejna Vitaminátor, Nákladní 2
 12. Vinotéka Rybářská, Rybářská 14
 13. U Zlatého kříže, Krnovská 33
 14. Naše Vinotéka, stánek Na Valech před OC Breda
 15. Café Restaurant Mincovna, Náměstí republiky 17
 16. Trap Music Bar, Lepařova 4
 17. Naše Vinotéka, Olomoucká 29
Mapka Burčáková stezka 2022