Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více
calendar 30.10.2015

Tato akce se řadí mezi oblíbenou společenskou a kulturní událost v Opavském Slezsku. Ctí a navazuje na tradici obchodu s vínem ve Slezsku. Smyslem akce je ale také upozornit na kvalitní moravská a česká vína před dovozem, a také prodejce vína, kteří spadají výhradně do oblasti Opavského Slezska. V současné době si mohou návštěvníci vybrat z více než dvaceti vinařství a sto padesáti přívlastkových vín výhradně tuzemské produkce. Z pódia je baví vystoupení místních skupin různých žánrů, jako rock, pop i jazz.

Dne 30.-31.10. 2015 se uskuteční další ročník Opavského vinného trhu v prostorách OC Breda & Weinstein. Opavský vinný trh představí místní prodejce kvalitních českých a moravských vín. Start bude po oba dny v 15:00 hod., ukončení ve 21:30 hod. Tato akce symbolicky uzavírá turistickou sezónu v regionu Opavské Slezsko.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Po dva dny mohou návštěvníci ochutnávat vzorky predikátních tuzemských vín. Stačí si u vchodu zakoupit degustační skleničku s logem v hodnotě 70 korun a ochutnávat vzorky vín za symbolické ceny 10, 20 a 30 korun. V nabídce deseti vinoték očekáváme až 150 vín,\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" uvádí Alexandr Burda z Gastrocentra Slezské univerzity. Budete mít možnost ochutnat také něco málo z regionálních potravin. Doprovodný program zajistí umělci napříč žánry z opavského regionu. K slyšení bude rock, folk i jazz.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Zájem o první ročník je příslibem vysoké návštěvnosti i ročníku druhého. Organizátoři očekávají návštěvníky i z dalších regionů. Vloni vinotéky i organizátoři zároveň přispěli částkou 15 tisíc korun na boj s rakovinou účastí v akci Movember,\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" dodává Alexandr Burda.

Minulé ročníky akce

14.10.

Opavský vinný trh 2016

---

Detail akce

20.10.

Opavský vinný trh 2017

---

Detail akce

12.10.

Opavský vinný trh 2018

---

Detail akce

11.10.

Opavský vinný trh 2019

---

Detail akce

23.10.

Opavský vinný trh 2020

---

Detail akce

Bližší informace k akci

Kontakt

Adresa:
U Fortny 49/10
Město:
Opava
Telefon:
---
E-mail:
Web:
Facebook:

Více informací

Parkování:
Ano
Dostupnost:
Pěšky
Autem
Na kole
Autobusem
Vlakem
Vhodné pro:
Seniory, Páry, Bezbarierový přístup, Širokou veřejnost
Omezení:
Starší 18let
Vstupné:
Ano

Destinace na mapě