Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více
calendar 30.10.2015

Tato akce se řadí mezi oblíbenou společenskou a kulturní událost v Opavském Slezsku. Ctí a navazuje na tradici obchodu s vínem ve Slezsku. Smyslem akce je ale také upozornit na kvalitní moravská a česká vína před dovozem, a také prodejce vína, kteří spadají výhradně do oblasti Opavského Slezska. V současné době si mohou návštěvníci vybrat z více než dvaceti vinařství a sto padesáti přívlastkových vín výhradně tuzemské produkce. Z pódia je baví vystoupení místních skupin různých žánrů, jako rock, pop i jazz.

Dne 30.-31.10. 2015 se uskuteční další ročník Opavského vinného trhu v prostorách OC Breda & Weinstein. Opavský vinný trh představí místní prodejce kvalitních českých a moravských vín. Start bude po oba dny v 15:00 hod., ukončení ve 21:30 hod. Tato akce symbolicky uzavírá turistickou sezónu v regionu Opavské Slezsko.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Po dva dny mohou návštěvníci ochutnávat vzorky predikátních tuzemských vín. Stačí si u vchodu zakoupit degustační skleničku s logem v hodnotě 70 korun a ochutnávat vzorky vín za symbolické ceny 10, 20 a 30 korun. V nabídce deseti vinoték očekáváme až 150 vín,\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" uvádí Alexandr Burda z Gastrocentra Slezské univerzity. Budete mít možnost ochutnat také něco málo z regionálních potravin. Doprovodný program zajistí umělci napříč žánry z opavského regionu. K slyšení bude rock, folk i jazz.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Zájem o první ročník je příslibem vysoké návštěvnosti i ročníku druhého. Organizátoři očekávají návštěvníky i z dalších regionů. Vloni vinotéky i organizátoři zároveň přispěli částkou 15 tisíc korun na boj s rakovinou účastí v akci Movember,\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" dodává Alexandr Burda.

Minulé ročníky akce

14.10.

Opavský vinný trh 2016

Detail akce

20.10.

Opavský vinný trh 2017

Detail akce

12.10.

Opavský vinný trh 2018

Detail akce

11.10.

Opavský vinný trh 2019

Detail akce

23.10.

Opavský vinný trh 2020

Detail akce

Bližší informace k akci

Kontakt

Adresa:
U Fortny 49/10
Město:
Opava
Telefon:
E-mail:
Web:
Facebook:

Více informací

Možnost parkování:
Ano
Dostupnost:
Pěšky
Autem
Na kole
Autobusem
Vlakem
Vhodné pro:
Seniory, Páry, Bezbarierový přístup, Širokou veřejnost
Omezení:
Starší 18let
Vstupné:
Ano

Destinace na mapě