Opavské Slezsko plné zážitků
Informace o turistické kartě a jejich výhodách Zjistit více
calendar 09.09.2016

Burčák je moravskou specialitou, která si získává rok od roku vyšší oblibu i u nás v Opavském Slezsku. Důkazem byl mimořádný zájem návštěvníků hned o první burčákovou stezku v roce 2016. Akce se účastní prodejci z řad vinoték, kaváren, obchodníků i hostinských. Návštěvníkům se tak v tento den nabízí příjemná procházka Opavou, srovnání burčáků i setkání se známými. Cílem organizátorů je touto formou upozornit nejen Opavany na kvalitu, burčák smí být totiž vyroben výhradně z hroznů tuzemské produkce. Burčákové stezky se účastní prodejci se vztahem k moravské tradici.

Burčáková stezka 2016 se bude konat v pátek 9. září a navazuje na ústřední myšlenku: Naučit zákazníky pít kvalitní česká a moravská vína. S pravým burčákem se setkáváme jen zřídka. Většinou se jedná o částečně kvašený vinný mošt z dovozových hroznů. Organizátoři akce se rozhodli na tento jev upozornit a umožnit Opavanům ochutnat kvalitu. „Po dobrých zkušenostech s Opavskou vinnou stezkou jsme se rozhodli pro drobnou změnu. Nabídka opavských vinoték a kaváren tematicky navazuje na folklórní akci Chodníčky k domovu, která bude na Dolním náměstí probíhat od 15 hodin. Návštěvníci si budou moct skleničku burčáku zakoupit přímo na náměstí a zhlédnout vystoupení folklórních souborů z Chorvatska, Slovenska, Polska a Slezska,“ uvedl jeden z organizátorů akce Alexandr Burda a dodal, že následně si mohou odpoledne a večer zpestřit procházkou po Opavě a ochutnávkami burčáků na vybraných provozovnách. Ty zůstanou otevřeny až do 21:30 hod.

Pro návštěvníky je připravena i soutěž. Autoři nejlepších selfie zachycujících atmosféru Burčákové stezky obdrží zdarma vstup na další připravovanou akci - Opavský vinný trh, který se bude konat 14. října. Hlavními organizátory akce jsou statutární město Opava, Opavské Slezsko a Slezská univerzita v Opavě.

Termín: 9. září 2016

Místo: zapojené vinotéky a kavárny (viz mapka)

Čas: do 21:30 hod.

Soutěž: Pošlete selfie fotku s atmosférou burčákové stezky na dm@opavske-slezsko.cz, do předmětu napište Burčáková stezka, a zapojte se tak do soutěže o vstupy na akci Opavský vinný trh.

Zaslané fotografie budou uveřejněny na facebooku Opavského Slezska od 15. září.

Výherní fotografie v soutěži Burčáková stezka 2016.

Výherci získávají volný vstup na akci Opavský vinný trh, který se bude konat 14. října 2016 v OC Breda.

Bližší informace k akci

Kontakt

Adresa:
Horní náměstí 69
Město:
Opava
Telefon:
---
E-mail:
Web:
Facebook:

Více informací

Parkování:
Ano
Dostupnost:
Pěšky
Na kole
Vhodné pro:
Seniory, Páry, Širokou veřejnost
Omezení:
Starší 18let
Vstupné:
---

Destinace na mapě